yasal babalık testi

Merkezimizde miras anlaşmazlıkları, tartışmalı babalıklar, yasal uyuşmazlıklar, göçmenlik başvuruları vb. olaylar dahil olmak üzere bir dizi aile ile ilgili konuyu çözmek için kullanılabilecek tüm dünya ülkeleri tarafından kabul görmüş akrediteli rapor sunmaktadır.

Hızlı ve Akredite

Merkezimizde yapılan testler akrediteli laboratuvarlarımız tarafından hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. yaptıracağınız bu gibi hayati testlerde merkezlerin akreditasyonlu olması önem arz etmektedir. bunun nedeni ise 3. bir kurumun testin doğruluğunu ve çalışma methotlarını sürekli kontrol etmesi ve tarafsız karar vermesi ile ilişkilendirilmnektedir. 

DNA örnekleri işlendikten sonra, 7-9 gün içerisinde sonuçlanmaktadır sonuçlar önecelikli olarak irtibat numarası olarak verilen numara üzerinde test katılımcısına bildirilecektir. eğer hızlı test imkanından faydalanmak isterseni 3 iş günü içerisinde testiniz sonuçlandırılacaktır. Tüm babalık testleri bugüne kadar 500.000'den fazla DNA testi gerçekleştiren ISO17025 akredite laboratuvarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, testinizin en sıkı kurallara göre yapıldığından emin olabilirsiniz.

Örnekler nasıl toplanır?

Yasal bir testiçin örnekler anlaşmalı o9lduğumuz laboratuvarlarda veya ekip arkadaşlarımızın  bulundugunuz yere gelerek evde numune alması ile mümkündür bunun için annenin ve babanın onayı gereklidir eğer cocuk 18 yaşından büyük ise cocugun onayıda gereklidir. 

Hangi belgelere ihtiyacım olacak?

1. Her test katılımcısının 2 adet biometrik veya vesikalık fotografı gereklidir bu fotograflar kişiler tarafından olay olması gerekmekteditr.

2. Teste katılacak kişiler kimlik kartları pasaport dogum belgesi... vb gibi t.c adalet bakanlıgının tanıyacağı bir kimlik ile müracat etmeleri gerekmektedir.

3. Merkezimiz, babadan ve cocuktan alınmak üzre örnek almak için gerekli olacak kitleri size sağlayacaktır.. Bu yasal kit, onay formu da dahil olmak üzere gerekli tüm unsurları içerecektir.

Hukuksal DNA testi 

Yasal DNA testlerinin  yasal olarak kabuledilebilir olması için, testi yürüten laboratuvar Adalet Bakanlığı tarafından akredite edilmelidir. Özel merkezlerde yapılacak testler mahkemeler için delil niteliği taşısada alınan örneklerin ıspatlanamadığı durumunda mahkemece adli tıp kurumu tarafından testin tekrarlanma olasılığı bulunmaktadır.

Ebeveynlik sorunlarını çözme

Yasal DNA testi, bir ebeveynin konuyla itiraz ettiği durumlarda ebeveynlik sorunlarını çözmek için kullanılabildiği gibi mahkeme itirazi haklı buldugğu durumlarda testin tekrarını isteyebilmektedir.  Bir DNA testi, test edilen ebeveyin çocuğun biyolojik ebeveyni olma ihtimalini belirleyecektir. Yasal bir DNA testi olasılığı, iddia edilen ebeveynin biyolojik ebeveyn olmadığı durumlarda % 0 veya test edilen ebeveyin biyolojik ebeveyn olduğu durumlarda % 99.99 olarak sonuçlanmaktadır.

Babalık Testi
Güvenilir Babalık testi son derece doğru ve güvenilir bir testtir. Baba olma durumunda % 99,99, babalık olasılığının olmama durumunda % 0 olarak sonuçlanacaktır. Tüm testler, uluslararası test standartlarını karşı...
yasal babalık testi
Merkezimizde miras anlaşmazlıkları, tartışmalı babalıklar, yasal uyuşmazlıklar, göçmenlik başvuruları vb. olaylar dahil olmak üzere bir dizi aile ile ilgili konuyu çözmek için kullanılabilecek tüm dünya &uu...
Göçmenlik DNA Testi
Göçmenlik DNA testi, kanıtlar (doğum belgesi, evlilik cüzdanı) test katılımcıları için yetersiz oldugu zaman kullanılır. Göçmenlik ...
Gizli DNA Testi
DNA testleri konusundaki kapsamlı tecrübemizle, vakalarımıza  evde numune alma hizmeti veya anlaşmalı laboratuvarlarımıza gelerek örnek vermenin yanısıra evde numune alma seti ile gönderdiğimiz steril oral svapları kullanarak ağız i...