bebek cinsiyet testi

Bebek mi bekliyorsunuz Oğlan mı kız mı? Bebeğin cinsiyetini bu test  ile öğrenin.  gebeliğin 9. haftasından itibaren yapılabilen bu test son derece bilimsel  yollarla ve son teknolojik cihazlar kullanılarak bebeğin cinsiyetini %98 olarak tahmin edebilir.

Bebek cinsiyet testi  MSHCG hormonunun, annenin kan ve idrarında, gebelik veya gebelik olmadığı zamanlarda testle saptanabiliyor. Annenin bir kız çocuğuna gebe kaldığı zaman, MSHCG hormonunun daha fazla salgılanadığı yapılan testlerle ortaya konulmuştur. MSHCG hormonunun, gebeliğin ikinci ve üçüncü ayında, kız çocuğuna hamile kalan annelerde daha fazla salgılandığı saptanmıştı ama bu hormon düzeyinin tek basına testen doğru sonuç almada yeterli olmayacağı anneden alınan kan içerisinde bebege ait dna ile bu hormon miktarının teyit edilmesi gerekmektedir.

Çevre  faktörü cinsiyeti etkiliyor mu ?

Çevre kirliliğinden etkilenen erkeklerin çocuklarının daha çok erkek olduğu kaydedildi. Araştırmada, kanlarında yüksek oranda PCB (poliklorlu bifeniller) bulunan erkeklerin çocuklarının yüzde 57’sinin erkek olduğu saptandı. PCB, vücuttaki iç salgı bezlerinin çalışmasını engelleyerek, kansere de yol açabiliyor.

Test Nasıl Yapılıyor ?

Bebeğinizin kız mı oğlan mı oldugunu kolunuzdan alınacak olan 1 tüp kan ile % 98 oranında tahmin ederken hazırlıklarınızı önceden yapmanız için size yardımcı olmayı hedeflemektedir. amniyon sıvısı veya koriyon villus dokusu(cvs) almadan kısacası bebeğinize zarar vermeden yapılacaktır.

  • Bebek cinsiyet belirleme testi son derece güvenilirdir. Anında sonuç sağlayan daha ucuz bir hormon bazlı testi yaptırıp yanlış sonuca ulaşmaktansa bu test ile daha güvenilir sonuç almanızı saglamaktayız.
  • Analiz işlemini gebeliğin 9. haftasında yapabilirsiniz.
  • Kan numunenizi bebege zarar vermeden kolunuzdan alınan kan ile yapacagımızı da unutmayınız.

Hamileliğiniz ile ilgili tarihleri ​​hesaplamak için gebelik hesaplayıcısını kullanabilirsiniz .

down sendromu NIPT test
Bugün, Down sendromu için % 100 güvenli, invaziv olmayan bir prenatal tarama testi (NIPT) mevcuttur. Sadece 10 hafta gebeliğin başından b...
bebek cinsiyet testi
Bebek mi bekliyorsunuz Oğlan mı kız mı? Bebeğin cinsiyetini bu test  ile öğrenin.  gebeliğin 9. haftasından itibaren yapılabilen bu test son derece bilimsel  yollarla ve son teknolojik cihazlar kullanılarak bebeğin cinsiyetini ...
doğum öncesi babalık testi
Gebeliğin 7. haftasında yapılan teste idda edilen babanın gercek baba mı olduğunu düşünüyorsunuz ? Testimiz anneden 7 tüp babadan 3 tüp kan alınarak yurt dısında bulunan  anlaşmalı merkezimize yönlendirilmek...