kuş cinsiyet tayini

Kuşlara karşı DNA temelli seks yapmak kuşlar için en son testtir . Erkek kuşlarını kuşlardan ayırmak kesinlikle zor. Memelilerin aksine, erkek ve dişi kuşları ayıran fiziksel özellikler çok ince veya tamamen yoktur. Kuş DNA'sı seksüreticileri, kuşların cinsiyetlerini % 100 doğrulukla kurmalarına yardımcı olabilir.

En az 5 kan örneği ve / veya 5 tüy örneği test ediyoruz. Bilinen tüm kuş türlerini test edemiyoruz. Bize gönderdiğiniz formlarda test ettiğiniz kuş türü dikkatle belirtin.

Kuş seksüelliği DNA analizi ve polimeraz zincir reaksiyonu olarak bilinen replikasyon metoduna dayanır. Bu, DNA'larını test ederek,% 99.9'luk bir doğruluk sağlayarak, kuşlarda cinsiyet ayrımına izin verir. PCR, Z ve W kromozomu üzerinde boyut farklı olan, test edilen numunenin erkek veya dişi olup olmadığını açıkça işaretleyen bir bölgenin amplifikasyonuna izin verir.

İşte kuş DNA testinin bazı nedenleri.

Tıp - bazı hastalıklar cinsiyete özgüdür ve bu nedenle yalnızca erkekleri veya dişileri etkilemektedir. Hasta bir kuşun cinsiyetini önceden bilmek, veteriner cerrahın durumu daha hızlı teşhis etmesine ve hatta tedavide yardımcı olmasına yardımcı olabilir. Bu gibi durumlarda zaman önemlidir ve kuşun cinsiyetini bilmemek değerli zaman kaybedebilir.

Davranışsal yönler ve bağlanma - kuşlar yuva kuşlarından geliştikçe, mizaçları değişmeye başlar. Belirli bir cinsiyette belirli kuş türleri, ele alınması gereken sorunlu davranışlar geliştirebilir. Kuş arkadaşlarımızla iyi bir ilişki kurmak ve davranışlarını anlamak, cinsiyetlerini bilmek kadar basit bir şeyle başlar. Hayvanlarımızın cinsiyetini bilmek (kuşlar veya başka türlü) onlarla sağlıklı ve sevecen bir ilişki geliştirmek için çok önemlidir. Onlarla olan ilişkimizi en üst düzeye çıkarmak için kuş arkadaşlarımızın seksini tanımlamamız gerekir.

Eşleştirme - kuşları kuş beslemeyi planlıyorsanız, karşı cinsiyette kuşları kuşattığınızdan emin olmalısınız. Sayısız kişi kuş çiftini satın aldı ve neden çiftleşip yavrular üretemediğini merak etti. Bazı durumlarda, çiftleşme reddetmesi, kuşlar arasında cazibe eksikliğine dayanıyor olsa da, çoğu durumda aynı cinsiyette kuşları birbirine bağlamaya çalışan tecrübesiz yetiştiriciler bunlar erkek-dişi çiftler olarak düşünüyorlar.

Büyük tüyleri kullanmaktan kaçının; Göğüs bölgesinde bulunan orta boy tüyleri seçin. Doğal olarak dökülen tüyleri kullanmayın; bunlar, herhangi bir DNA üretmeyebilir. 4-6 tüy çekin ve bunları kullanılmayan bir fermuarlı çantaya koyun.

Kuş testi, kuş kromozomlarının analizine dayanmaktadır. Memelerde XX veya XY kromozom çiftlerinden oluşan kromozomların aksine, kuş kromozomu ZZ ve ZW çiftlerinden oluşur. Kuşlarda kromozomlar ve cinsiyet tayini hakkında başka ilginç bir özellik de, cinsiyetin erkek tarafından değil de kadın tarafından belirlenmesidir. Memelilerde, Y kromozomu, erkekler tarafından taşınır, cinsiyet belirleyen kromozomdur - eğer yavrular Y kromozomunu babalarından devralırsa erkek olurlar. Babalarının X kromozomunu miras aldıklarında kadın olurlar. Kuşlarda, dişiler ZW çiftleri taşırlar. Z kromozomu, yavrunun erkek olup olmayacağını belirler. Eğer yavrular Z kromozomunu annelerinden devralmazlarsa, o zaman kadın olurlar.

Tanınan Köpek Cinsleri
Köpek ırkı doğrulama testi için erişebildiğimiz tüm köpek ırklarının listesi aşağıdadır. Test köpeğinizin DNA'sında toplam 321 genetik göstergeye bakıyor ve benzersiz bir profil olu...
köpek soy testi
Köpek ebeveyn testi, köpeğinizin asıl ebeveyni kesin bir şekilde bulmanızı sağlar. Bu test sayesinde, köpek yetiştiricileri ve köpek sahipleri,% 99,99 doğrulukla bir köpeğin soyu hakkında  ilk bilimsel  verilere ...
köpek cinsi belirleme testi
Köpeğinizin ırkını dna testiyle öğrenin . Köpeğinizdeki ana ırkları basit bir DNA testiyle anlayın. Karışık cins mi , melez mi , saf kan mı ? Sahip olduğunuz köpek türünü bilmek istiyorsanız, köpek cinsi belirlem...
kuş cinsiyet tayini
Kuşlara karşı DNA temelli seks yapmak kuşlar için en son testtir . Erkek kuşlarını kuşlardan ayırmak kesinlikle zor. Memelilerin aksine, erkek ve dişi kuşları ayıran fiziksel özellikler çok ince veya tamamen ...
at ırk testi
At DNA testi at yetiştiricileri için atların sağlığını maksimize etmelerine yardım etmeyi amaçlayan ve yaşamları boyunca hastalıklara yol açabilecek belirli genetik özellikleri belirleyerek tedevi sürecinde önemli ro...